Tybet to dla wielu osób cel wymarzonej podróży. Jednak jest to kraj, do którego wyjazd wymaga odpowiedniego zaplanowania. Jak zorganizować podróż do Tybetu? O czym pamiętać i na co zwrócić uwagę?

Wyjazd do Tybetu – dobrze zaplanuj!

Jeśli chcesz wyjechać, to koniecznie musisz wszystko dobrze zaplanować, ponieważ wjazd na terytorium Tybetańskiego Regionu Autonomicznego wymaga posiadania odpowiedniego pozwolenia. Ponadto musisz wiedzieć, że wjazd na terytorium nie może być wizytą przypadkową – tutaj nie możesz wjechać tak po prostu. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie albo z oferty biura podróży, jako wycieczki zorganizowanej, albo jeśli nie lubisz wyjazdów grupowych – musisz skorzystać z oferty lokalnych podmiotów. Zasada jest jedna – po Tybecie nie wolno podróżować samodzielnie. Jest to najważniejszy warunek i dotyczy nie tylko własnego samochodu czy roweru, ale nawet komunikacji publicznej. Turysta musi pozostawać pod opieką lokalnego licencjonowanego przewodnika.

Pamiętaj o polisie

Tym, co urzeka wiele osób jest duża różnorodność i wielokulturowość kraju. Ale dla nas, europejczyków jest to duże wyzwanie i niesie ze sobą pewne ryzyko, że nie do końca poradzimy sobie samodzielnie. Odpowiednie ubezpieczenie turystyczne, pozwoli zabezpieczyć najważniejsze potrzeby zdrowotne, NNW, OC. W tak innym otoczeniu warto zadbać, aby polisa była naprawdę dobrze przygotowana.

Postaraj się o wizę

Wyjeżdżając do Tybetu niezbędna będzie wiza wjazdowa do Chin. Sprawdź również swój paszport, ponieważ musi on być ważny jeszcze przez co najmniej 6 miesięcy i musisz mieć w nim wolne co najmniej 2 strony. Do tego niezbędne będzie kolorowe zdjęcie, wydruk biletu lotniczego oraz potwierdzenie rezerwacji w jednym z miejscowych hoteli.

 

Comments are closed.

Pin It