Podczas przygotowywania potraw w kuchni rzadko zastanawiamy się, jaki wpływ na jakość potraw mają użytkowane przez nas garnki i patelnie. To błąd, gdyż dzisiaj producenci zaproponują nam rozwiązania, które nie tylko przyspieszą gotowanie, ale też sprawią, że jedzenie zachowa swoje składniki odżywcze i doskonały smak. Jakie komplety garnków wybierać? Czym się kierować?

Garnki, które ułatwiają przygotowanie potraw

Wśród licznych propozycji topowych producentów warto zwrócić uwagę na garnki stalowe, wykonane ze stali nierdzewnej 18/10. Takie tworzywo nie tylko zabezpieczone jest przed korozją czy odkształceniami, ale też odporne jest na zarysowania. Garnki takie na długi czas zachowają doskonały wygląd. Współcześnie garnki stalowe oferowane są również w wersji emaliowanej, przez co komplety mogą mieć dowolny kolor. 

Czym zaskoczą nas nowoczesne garnki stalowe? Podstawą jest tu dysk umieszczony w dnie garnka – dyski takie pozwalają na lepszą cyrkulację ciepłego powietrza, co z kolei wpływa na szybsze przygotowywanie ulubionych dań i na oszczędność energii. Garnki z dyskami mogą być wykorzystywane na wszystkich typach kuchenek. Warto zwrócić również uwagę na uchwyty i rączki – są one tworzone z materiałów antypoślizgowych oraz nieprzewodzących ciepło. Podnoszenie czy przenoszenie takiego garnka nie sprawi żadnego problemu. We wnętrzu garnków znajdziemy miarki przeznaczone do precyzyjnego odmierzania płynów. Dodatkowym udogodnieniem są lejki i cedzaki.

Pokrywki do garnków

W kompletach garnków znajdziemy również pokrywki, które idealnie przylegają do rantów. Pokrywki tworzone są ze szkła hartowanego, a niewielki odpowietrznik pozwala na odparowanie nadmiaru pary wodnej. Pamiętajmy: pokrywki traktowane są jako osobne elementy zestawów! 

Comments are closed.

Pin It https://seahome.pl/jak-dobrze-oswietlic-lazienke/ https://infowiesci.com.pl/jak-prawidlowo-odzywiac-sie-zima/ https://globecarp.pl/nowoczesne-sofy-jaki-model-okaze-sie-strzalem-w-dziesiatke/