Tak, wszyscy wiedzą, że BTC jest najlepszy, ale nie można przecież ignorować innych Altcoinów, jakie obecne są na rynku kryptowalut. Co więc wybrać? Może coś, co od niedawna obecne jest na rynku, ale już wzbudza ogromne zainteresowanie. Mowa o fractionalized nfts.

Rewolucja w tokenach

Mówi się o nich niezamienne fractional nft. Czym one tak naprawdę są? Jest to rodzaj “tokena kryptograficznego opartego o technologię blockchain”. Już teraz szacuje się, że NFT mogą mieć taką moc, że będą w stanie zrewolucjonizować wiele branży, w tym chociażby nieruchomości, gry, sztukę, itd. NFT nie są wymienne 1:1. Dla przykładu można przytoczyć już wspomnianego wyżej BTC. Otóż 1BTC=1BTC. NFT występują jako cyfrowe aktywa lub mogą być tokenowymi wersjami aktywów rzeczywistych.

Działanie NFT

Zasada działania tokenów NFT może okazać się skomplikowana – w szczególności dla nowych graczy, którzy nie mają takiego obeznania na rynku jeszcze. Dlatego warto poprosić o wsparcie, np. 10Clouds, którzy doskonale wiedzą na czym polega nft fractional ownership. To dzięki nim można poznać całościową zasadę działania. Warto wiedzieć, że takimi tokenami można obracać na rynkach otwartych. Wśród przykładów można podać tutaj chociażby niezwykle popularny OpenSea. Ważna informacja to fakt, że wartość NFT podlega prawom popytu i podaży. Tokeny mają w sobie taką moc, że łączą rynek nabywców ze sprzedawcami.

Użycie tokenów NFT

Są to tokeny dość specyficzne, które mogą zostać użyte przez zdecentralizowane aplikacje. Mówi się o takich osobach, które decydują się na to, aby zakupić NFT w ramach…produktów kolekcjonerskich. Może i wydawać się absurdem, ale tak faktycznie jest. Aczkolwiek, zdecydowana większość użytkowników widzi w nich przedmioty inwestycyjne o ogromnym potencjale. Czy to możliwe, że NFT mogą być użyte w walce z szalejącą inflacją? Są takie osoby, które wyciągają śmiałe wnioski na ten temat. Pewnie najbliższa przyszłość przyniesie odpowiedź na to pytanie. 

Projekty bazujące na NFT

O tym, że NFT jest popularne, świadczą projekty, które na nim bazują. Mowa tu m.in. o:

  • Decentraland,
  • Gods Unchained,
  • My Crypto Heroes.

A to tylko część z tego, co w chwili obecnej można znaleźć. Będzie tego więcej. W szczególności, że użytkownicy dostrzegają ogromny potencjał, jaki w nich tkwi. Przyszłość pokaże, że NFT stanowić będzie kolejną pokusę, która może stać się doskonałą alternatywą dla innych coinów, jakie obecne są na rynku.

 

Comments are closed.

Pin It i-dump.org gesduo.com denebro.pl