Dania smażone na patelni to szybki i prosty sposób na smaczny obiad. Do przygotowania dań nie trzeba wiele – jajka, mąka, nieco mleka, wody. Aby możliwe stało się przygotowanie sycących dań, konieczne jest zaopatrzenie się w funkcjonalną patelnię. Te zaoferują topowi producenci.

Jak smażyć zdrowo i mniej kalorycznie?

Potrawy smażone są jednymi z chętniej przygotowywanych w polskich kuchniach. Musimy mieć jednak na uwadze, że dania tego typu mogą być bardziej kaloryczne ze względu na konieczność wykorzystania tłuszczów – olejów, masła, margaryny. Problem ten pozwalają zminimalizować nowoczesne patelnie ceramiczne. Patelnie tego typu posiadają dno wyściełane powłokami ceramicznymi i teflonowymi – dzięki nim możliwe jest smażenie na minimalnej ilości tłuszczu. Dodatkowo powłoki znacznie minimalizują ryzyko przywierania i przypalania pokarmów. Patelnie posiadają również profilowane, antypoślizgowe rączki, które pozwolą na wygodniejsze i bezpieczniejsze smażenie ulubionych dań. Patelnie mogą być uzupełnione o pokrywki ze szkła hartowanego. Niewielkie odpowietrzniki pozwolą na odparowanie nadmiaru wody.

Szybkie i proste dania, które wykonamy bez zbędnych przygotowań

Brak czasu to częsta wymówka, aby nie przygotowywać domowego obiadu. Okazuje się jednak, ze dania takie jak placki ziemniaczane czy też kopytka przygotujemy w mniej niż 30 minut. Dania takie cenione są zarówno przez osoby starsze, jak i dzieci. Placki ziemniaczane, w zależności od upodobań, mogą być podawane w towarzystwie cukru lub kwaśnej śmietany. Kopytka najlepiej smakują oblane masłem i posypane drobnym cukrem. Innym sposobem na szybkie danie są naleśniki – te z kolei możemy przygotować zarówno na słodko, jak i w sposób wytrawny, np. ze szpinakiem i białym serem.

 

 

Comments are closed.

Pin It