Szerokie drzwi balkonowe przesuwne cieszą się dużą popularnością, zapewniając domownikom wspaniałe widoki. Tego rodzaju okna stosowane są również w innych budynkach, jak chociażby hotele, czy też apartamenty wznoszące się dumnie w nowo powstałych blokach.

Funkcjonalne drzwi balkonowe przesuwne

Tego rodzaju drzwi przesuwają się/otwierają wzdłuż linii ściany, co jest ich zdecydowaną zaletą. Nie trzeba się przejmować tym, że będą one nas w jakikolwiek sposób ograniczać. Warto zdecydować się na okna składające się z dwóch skrzydeł. Jedno z nich będzie stałe, a drugie będzie ruchome. Te drugie będzie przesuwało się na specjalnych, wzmocnionych rolkach, aby na końcu znaleźć się pod skrzydłem stałym. Na rynku dostępne są również drzwi balkonowe, gdzie obydwa skrzydła są ruchome, ale jest to rozwiązanie, które wybierane jest zdecydowanie rzadziej. 

Okna o dobrych parametrach

Wygląd jest ważny, ale nie można zapomnieć o tym, że drzwi balkonowe przesuwne muszą cechować się również dobrymi parametrami. Wiele osób obawia się, że tego typu przeszklenia sprawiają, iż z domu “ucieka” duża ilość ciepła. Jeżeli wybierze się drzwi przesuwne na taras o dobrych parametrach, to nie trzeba się niczego obawiać. Dlatego też zalecane są okna z jednym skrzydłem ruchomym, a drugim stałym. Do tego można również zdecydować się na mniejszą powierzchnie przeszkleń, dzięki czemu uda się utrzymać odpowiednie parametry termoizolacyjne w domu. Ciepło w takich wypadkach na pewno nie będzie “uciekać”. 

Comments are closed.

Pin It