Szukając funkcjonalnych mebli, które nie tylko pozwolą na wygodne przechowywanie, ale też będą tworzyć ciekawy dodatek w mieszkaniu nie sposób ominąć szafy na wymiar. Nowoczesne szafy tworzone na konkretne wymiar pozwolą na wypełnienie problematycznych wnęk, jak również na wypełnienie przestrzeni zgodnie z naszymi potrzebami. 

Dopasowane do potrzeb szafy na wymiar

Podstawową zaletą szafy na wymiar jest możliwość zagospodarowania przestrzeni zgodnie z naszymi potrzebami. Kupując mieszkanie nie zawsze mamy wpływ na jego kubaturę, a problematyczne wnęki sprawiają, że nie zawsze jesteśmy w stanie znaleźć gotowe szafy d odpowiednich wymiarach. Szafy na wymiar idealnie rozwiązują ten problem – dzięki stworzeniu mebla idealnie pasującego do konkretnego miejsca możemy funkcjonalnie zagospodarować przestrzeń i sprawić, że stanie się ona bardziej estetyczna. Szafy na wymiar zabudowane są pod sam sufit – to rozwiązanie sprawia, że każdy centymetr jest odpowiednio zagospodarowany, jak również nie mamy problemem z kurzem – mówią pracownicy marki Rega Meble z Bielska-Białej.

Szafy na wymiar dają możliwość samodzielnego zaprojektowania ich wnętrza. W praktyce oznacza to, że sami decydujemy o tym, ile półek znajdzie się wewnątrz, jaka będzie ich wysokość oraz czy zdecydujemy się na zamontowanie drążka do wieszania ubrań. Szafy na wymiar mogą być również uzupełnione o strefy wysokie i wąskie, idealne do chowania np. deski do prasowania. 

Szafy na wymiar i drzwi przesuwne

Mówiąc o szafach na wymiar nie sposób nie wymienić również drzwi przesuwnych jako ich atutu. Wygodne drzwi nie zajmują miejsca, kiedy pragniemy wyjąć cokolwiek z szafy, a dodatkowo możliwe jest montowanie na nich luster, które pozwolą na optyczne powiększenie przestrzeni pomieszczenia. Drzwi przesuwne sprawdzą się świetnie również tam, gdzie meble stoją blisko siebie – dzięki nim zachowamy proporcje, a pomieszczenie nie będzie wydawać się przytłoczone meblami. 

Comments are closed.

Pin It