Jazda konna to dzisiaj niezwykle modny i chętnie wybierany sport – nie powinno to dziwić, gdyż dyscyplina ta pozwala zarówno na dbanie o kondycję, jak i kontakt ze zwierzęciem czy spędzanie czasu bliżej natury. Przygotowując się do pierwszych zajęć w siodle koniecznie wybierzmy odpowiednie spodnie do jazdy konnej. Jaki model okaże się dla nas najlepszy?

Spodnie do jazdy konnej – wygodne bryczesy

Spodnie do jazdy konnej, czyli inaczej mówiąc: bryczesy, to jeden z elementów obowiązkowych dla jeźdźca. Spodnie te nie tylko chronią nasza skórę przed otarciami, ale też znacząco zwiększają wygodę podczas wielogodzinnych treningów. Spodnie do jazdy konnej dostępne są w szerokim wachlarzu rozmiarów, jak również modeli czy kolorów. Bez trudu znajdziemy bryczesy dedykowane paniom, paniom, młodzieży, jak i dzieciom. Konkretne modele mogą różnić się od siebie materiałami, zdobienia, dodatkami. 

Spodnie do jazdy konnej tworzone są zazwyczaj z łączonych tkanin: producenci proponują bawełnę z włóknami elastycznymi, co w rezultacie daje nam tkaninę nie tylko trwałą, ale również łatwą w czyszczeniu oraz posiadającą pewien stopień elastyczności – to niezwykle ważne podczas jazdy! W przypadku zastosowania bawełny musimy również powiedzieć o tym, jak tkanina ta przepuszcza powietrze i pozwala na wentylowanie skóry użytkownika. To szczególnie ważne w trakcie upalnego lata. Dzięki włóknom takim jak elastan spodnie stają się bardziej rozciągliwe, lepiej dopasowują się do sylwetki i dają komfort podczas jazdy. 

Spodnie do jazdy konnej z lejem 

Elementem, który zwraca uwagę w przypadku bryczesów są specjalistyczne wstawki, zwane lejami. Są one tworzone z tkanin zwiększających przyczepność, przez co jeździec znacznie pewniej utrzymuje się w siodle. Leje mogą być tworzone również z silikonu. 

Comments are closed.

Pin It mubezpieczenia.pl naacotruck.com eno.com.pl