Sezon letni oznacza tylko jedno – możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu. Warto stworzyć w swoim ogrodzie przytulną przestrzeń, w której możliwy będzie zarówno odpoczynek, jak i wspólna integracja przy obiedzie z rodziną czy przyjaciółmi. Idealnym miejscem do tego jest altanka ogrodowa. Sprawdź, w jaki sposób przygotować taką konstrukcję na sezon letni. 

Krok, od którego warto zacząć – sprzątanie altany

Jeśli altankę ogrodową posiada się już od kilku lat, to pierwszą, najbardziej istotną kwestią, w trakcie przygotowywania się do sezonu letniego, jest jej uprzątnięcie. Po sezonie jesienno-zimowym jest to priorytetowa czynność, o którą warto się zatroszczyć. Najczęściej czyszczenia wymagają takie miejsca, jak:

 

  • podłoga,
  • sufit,
  • boczne belki,
  • meble ogrodowe, znajdujące się w altance.

 

Całość należy odkurzyć i umyć ciepłą wodą z płynem przeznaczonym do drewna. Dobrze jest również usunąć z altany wszelkie gałęzie i liście. Dzięki temu całość będzie prezentować się bardziej estetycznie, a korzystanie z drewnianej konstrukcji nie sprawi problemu. 

Odświeżenie altany ogrodowej 

Bardzo dobrą opcją, dzięki której można zyskać świeży wygląd ogrodowej altanki, jest jej renowacja. Zmiany temperatur bardzo często powodują niszczenie, blaknięcie lub próchnienie drewna. W ramach renowacji dobrze jest wykorzystać specjalne środki, umożliwiające odświeżenie konstrukcji. Najczęściej stosowane są takie preparaty, jak:

 

  • olej do drewna,
  • impregnaty,
  • lakiery,
  • lazury.

 

Takie zabezpieczenie altanki ogrodowej sprawi, że będzie ona zabezpieczona nawet w trakcie najwyższych temperatur w trakcie lata, a także dużego nasłonecznienia.  

Wyposażenie altany ogrodowej   

Jak wspomniano wcześniej, niezwykle istotne jest nie tylko oczyszczenie samej konstrukcji, ale i wyposażenia, jakie będzie miało się w środku niej znaleźć. Wykorzystując meble, które służyły w zeszłym sezonie, należy również sprawdzić, w jakiej są one kondycji. Obowiązkowe jest upewnienie się, że są one w dobrym stanie, umożliwiającym bezpiecznie korzystanie z nich. W przypadku, gdy krzesła lub stół są uszkodzone, to znacznie lepiej jest zainwestować w nowy sprzęt. To również idealne rozwiązanie dla osób, które chcą w jakiś sposób odświeżyć miejsce ogrodowe, bez konieczności odmalowywania całej drewnianej konstrukcji. 

Wisienka na torcie – jak ozdobić altanę ogrodową?

Posiadając już odpowiednio zabezpieczoną i odświeżoną altankę ogrodową, można przejść do jej zdobienia. Warto postawić na naturalne dekoracje takie, jak doniczkowe lub cięte kwiaty. Na belkach konstrukcji dobrze jest zawiesić specjalne lampki, które sprawią, że wieczory spędzane w altance będą jeszcze bardziej klimatyczne. Całość z pewnością urozmaicą zapachowe świeczki. 

 

Jeśli użytkowana w poprzednich sezonach letnich altanka ogrodowa nie nadaje się już do użytku warto jest zaopatrzyć się w nową. Wybierając producenta, należy zwrócić uwagę nie tylko na to, jaki kształt i wygląd konstrukcji posiada on w swojej ofercie, ale także na to, w jaki sposób ją wykonał. W sklepie Kempar można znaleźć estetyczne altany ogrodowe, które charakteryzują się nie tylko wyjątkową estetyką, ale również solidnością i wytrzymałością, dzięki czemu wybrana konstrukcja będzie służyć w ogrodzie przez wiele długich lat. 

Comments are closed.

Pin It earchmarket24.com hsmsapk.com denebro.pl