Decydując się na zakup parasola, nie można zapomnieć o podstawie. Trzeba sprawdzić, czy podstawa parasola ogrodowego jest solidna. Chyba nikt nie chce mieć na swoim ogrodzie parasola, który nie jest stabilną konstrukcją. W szczególności, że takie podstawy można dokupić samodzielnie, jeżeli będzie taka potrzeba.

Plastikowa podstawa parasola ogrodowego

Ta wykonana z tworzywa sztucznego jest najczęściej spotykana. W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę zwykłe, klasyczne parasole na ogród. Plastikowa podstawa jest dobra, o ile ktoś w odpowiedni sposób zadba o jej obciążenie. Na ogół można do nich wlać wodę lub wsypać piasek. Sam plastik jest bardzo lekki i może nie być w stanie zapewnić odpowiedniego wsparcia. Ewentualnie można pomyśleć o tym, aby parasol dodatkowo umieścić w dziurze znajdującej się w stole, na dworze. Wtedy całość konstrukcji utrzyma się w jednym miejscu.

Podstawa wykonana z betonu

Betonowa podstawa parasola ogrodowego zapewnia świetne obciążenie. Tak, jest ona ciężka. Dedykowana jest do parasoli, które mają średnice sporych rozmiarów, jak np. 2M, 3M. Tego typu betonowe podstawy można spotkać bardzo często w przestrzeniach komercyjnych. To jednak nie oznacza, że nie można ich wykorzystać w ogrodzie prywatnym. Aczkolwiek, trzeba liczyć się z tym, że w pojedynkę takiej podstawy nikt nie będzie w stanie przenieść. Chociaż, nikt nie powinien mieć problemu z tym, żeby znaleźć kogoś do pomocy, jeżeli będzie taka potrzeba. W końcu solidna podstawa będzie zapewniała parasolowi lepszą stabilność.

Comments are closed.

Pin It