Zdecydowana większość z nas jest przekonana, że kupno ubezpieczenia OC to wyłącznie możliwość zakupu polisy rocznej. Okazuje się jednak, że OC na miesiąc krótkoterminowe również jest dostępne w ofercie ubezpieczycieli. Kto może ubiegać się o tego typu ubezpieczenie? Czy jest ono dostępne dla wszystkich? Czy jest drogie?

Kiedy przydaje się OC na miesiąc krótkoterminowe?

Konieczność wykupienia polisy OC ciąży na każdym posiadaczu pojazdu mechanicznego. W konkretnych przypadkach możliwe jest zakupienie polisy krótkoterminowej, której czas trwania to dokładnie miesiąc. OC na miesiąc krótkoterminowe jest dostępne dla posiadaczy samochodów zarejestrowanych krótkoterminowo. To także doskonała opcja dla osób, których samochód stracił ubezpieczenie, ale konieczne jest dojechanie na stacje diagnostyczną czy też do warsztatu. OC na miesiąc krótkoterminowe to również chętnie wybierana opcja w sytuacji, kiedy sprowadzamy samochód zza granicy, a na jego rejestrację mamy dokładnie 30 dni. Dzięki polisie krótkoterminowej możliwe będzie załatwienie wszelkich formalności, takich jak mechanik czy stacja diagnostyczna. Warto wiedzieć, że OC na miesiąc krótkoterminowe stworzone jest też z myślą o właścicielach pojazdów zabytkowych – samochody takie wyjeżdżają z garażów zazwyczaj wyłącznie na zloty czy pokazy.

Ile kosztuje OC na miesiąc krótkoterminowe?

Tak samo jak w przypadku klasycznej, rocznej polisy, OC na miesiąc krótkoterminowe nie ma stałej ceny. Wysokość składki obliczana jest na podstawie wieku i doświadczenia posiadacza pojazdu, jak również na podstawie wieku i marki samochodu. Istotne mogą okazać się zniżki, przysługujące posiadaczowi pojazdu. Szacuje się, że OC na miesiąc krótkoterminowe dostępne jest w cenach od 50 do 150 zł.

Comments are closed.

Pin It eno.com.pl loki.com.pl atn.org