Funkcjonalna kuchnia nie może obejść się bez trwałych garnków, patelni, jak również noży. Szukając idealnego noża, warto zastanowić się nad kompletem noży w bloku. Taki zestaw to idealne rozwiązanie, kiedy chcemy mieć najważniejsze elementy zawsze pod ręką. Noże w bloku to też świetny pomysł na prezent dla bliskich!

Jak tworzone są noże osadzone w bloku?

Komplet noży w bloku to zazwyczaj zestaw czterech lub pięciu noży, najczęściej składa się z noża do pieczywa, mięsa, noża do obierania warzyw oraz tasaka. Taka różnorodność sprawia, że zasadniczo stale mamy pod ręką odpowiednie narzędzia do przygotowania każdego posiłku. Nowoczesne noże tworzone są z olbrzymią precyzja i dbałością o detale – ostrza tworzone są ze stali nierdzewnej 18/10, która nie odkształca się. Dzięki wzbogaceniu stali pierwiastkami takimi jak chrom, wanad czy molibden stała się ona również odporna na kruszenie czy korozję. Dodatek tych pierwiastków sprawia też, że ostrza zyskują pewien stopień elastyczności, co pozwala na filetowanie pod wybranym kątem. Szeroki wybór kompletów noży w bloku znaleźć można na stronie gerlach.pl.

Blok, który podnosi estetykę wybranego wnętrza!

Warto wspomnieć, że projektanci przykładają sporo uwagi nie tylko do tego, aby ostrza noży były odpowiednio zaprojektowane – tak samo ważna jest rękojeść. Rękojeści w proponowanych nożach tworzone są z naturalnego drewna, stali czy też z materiałów syntetycznych. Chcąc zachować estetykę analogicznie blok, w którym trzymane są noże, także wykonany jest z takiego tworzywa. W przypadku noży warto też odnotować, że rękojeści są profilowane, co pozwala na bezpieczniejszy i pewniejszy chwyt. Bloki z aluminium świetnie wyglądają w kuchniach nowoczesnych, bloki drewniane uzupełniają wnętrza rustykalne i skandynawskie.

Comments are closed.

Pin It Záhradný slnečník s LED osvetlením - inovatívne záhradné riešenie zestawy technorattan Biely lampáš - štýlový doplnok do záhrady i na terasu