Ze względu na rozwój turystyki, można obecnie większość roku spędzić na plażach, w ciepłym i przyjemnym, wakacyjnym klimacie. Wystarczy tylko zakup kilku niezbędnych ubrań, kostiumy kąpielowe na zmianę oraz balsam do opalania i już można się cieszyć beztroskim odpoczynkiem.

Co wybrać na plażę?

Każda kobieta wie jednak, że wybór odpowiedniego kostiumu to nie lada wyzwanie. Szczególnie że kostiumy kąpielowe można w sklepach kupować stacjonarnie tylko w sezonie. Później pozostaje tylko zakup online, co w przypadku kostiumów jest dość trudne.

Kostiumy kąpielowe powinny być dobrze dopasowane, odpowiednio przylegać i podtrzymywać biust. Trzeba je więc mierzyć przed zakupem, czego niestety nie można zrobić przy kupnie w internecie.

Do wyboru na rynku jest wiele modeli. W zależności od upodobań czy figury, każda pani może sobie dobrać idealny kostium, który powinien służyć minimum jeden sezon.

O czym pamiętać?

Kupując kostiumy kąpielowe, należy pamiętać o zakupie minimum dwóch. To podstawowy zapas na tygodniowy wyjazd na wakacje. Przede wszystkim można zmieniać kostiumy kąpielowe, gdy jeden się suszy. Jest to też zabezpieczenie, gdyby któryś uległ uszkodzeniu.

O to nie trudno, jeśli ktoś lubi na przykład szaleństwa na różnego typu zjeżdżalniach wodnych.

Dobór kostiumu powinien też uwzględniać rodzaj aktywności, który kupujący planuje na swoich wakacjach. Inny kostium jest potrzebny na całodzienne plażowanie, szaleństwa w parku wodnym, a jeszcze inny natomiast sprawdzi się na wypad kajakowy.

Wybierając kostiumy kąpielowe, należy też pamiętać o dobrym dopasowaniu ich do figury. Kostium nie powinien krępować ruchów i być tak dobrany, aby czuć się w nim komfortowo. Problem z takim dopasowaniem mają często panie o bujniejszych kształtach, dla których część kostiumów jest bardzo nieodpowiednia.

Co dla puszystych?

Dla osób puszystych najlepszym rozwiązaniem są kostiumy jednoczęściowe. Przede wszystkim są one tak uszyte, aby trochę ukryć wystający brzuszek. Do ich produkcji wykorzystywane są materiały modelujące, a w kluczowych miejscach często stosowane są marszczenia.

Dodatkowo kostiumy kąpielowe jednoczęściowe lepiej podtrzymują biust. W przypadku kobiet o większych rozmiarach to bardzo ważne, aby utrzymać wszystko na swoim miejscu. Takie kostiumy mają też szersze, regulowane ramiączka.

Dla osób, które koniecznie chcą mieć kostium dwuczęściowy, ale mają kilka kilogramów za dużo, dobrym rozwiązaniem są modele z sukienką kąpielową lub tankini, czyli majteczki z dłuższym topem..

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://ekskluzywna.pl/stroje-kapielowe.

Comments are closed.

Pin It