Zdobienie paznokci jest nieodłącznym elementem pracy manikiurzystki. Zadbane dłonie i paznokcie są wizytówką kobiety i wymagają regularnej pielęgnacji. Dłonie poddawane są różnym zabiegom regeneracyjnym, a paznokcie są nie tylko malowane, ale także ozdabiane za pomocą specjalnych akcesoriów.

Rodzaje manicure

Do najpopularniejszych rodzajów manicure zaliczyć można:
– klasyczny – odżywia płytkę paznokcia i pozwala wypielęgnować skórki. Polega on na usunięciu skórek, spiłowaniu paznokci i pomalowaniu ich lakierem,
– hybrydowy – to bardzo popularny manicure pozwalający długo cieszyć się pięknymi paznokciami. Jest to zabieg, podczas którego na paznokieć nakładany jest lakier hybrydowy utwardzany w lampie UV,
– żelowy – pozwala przedłużyć i nadbudować zniszczoną płytkę paznokcia przy użyciu żelu,
– winylowy – polega na zadbaniu o skórki i nałożeniu lakieru winylowego, który nie musi być utwardzany,
– akrylowy – do tego manicure używa się proszek zmieszany ze specjalnym preparatem, a następnie utwardza w lampie UV,
– japoński – idealny manicure dla osób mających słabe i łamliwe paznokcie. Na paznokcie nanoszone są pasty zawierające witaminy, które nadają paznokciom zdrowy wygląd.

Przybory do paznokci

Do wykonania manicure potrzebne są rękawiczki, waciki bezpyłkowe, cążki do skórek, radełka oraz pilniczki. Akcesoriami do zdobienia paznokci są także różnego rodzaju lakiery oraz ozdoby, które można nalepiać na paznokcie za pomocą specjalnych klejów.

Akcesoria do ozdabiania paznokci

Wśród ozdób używanych do ozdabiania paznokci wyróżnić można pyłki, które nanosić można na lakiery hybrydowe, żelowe oraz akrylowe. Pyłki te tworzą na paznokciach różnego rodzaju efekty, np. lustra lub złotej rybki. Akcesoriami do ozdabiania paznokci są także stemple lub pieczątki, które umożliwiają odbijanie na paznokciach unikatowych wzorów. Na paznokciach umieścić można naklejki, które wyglądają jak rysunki. Dostępne są różnego rodzaju naklejki, np. wodne lub takie, do których naklejania potrzebny jest specjalistyczny klej. Dostępne są także różne tasiemki, paski oraz wężyki, a także folia transparentna, która nadaje paznokciom oryginalny wygląd. Popularne akcesoria do ozdabiania paznokci to cyrkonie, szkła, miniaturowe kamienie szlachetne oraz dżety i malutkie kwiatuszki. Takie akcesoria nadają paznokciom szyku oraz elegancji. Akcesoria do ozdabiania paznokci dobierane są do wymagań klientki oraz do metody wykonywania manicure, ponieważ nie wszystkie ozdoby można stosować w konkretnym rodzaju manicure.

Więcej informacji znajdziesz na stronie akcesoria do ozdabiania paznokci.

Comments are closed.

Pin It -spu.org rejmeridien-gurgaon.com fgk.com