Chcąc zaprojektować wymarzone miejsce wypoczynkowe blisko domu warto wykorzystać meble ogrodowe z technorattanu. Wśród wielu propozycji producentów to właśnie takie komplety cieszą się największym zainteresowaniem – klienci cenią sobie ich parametry techniczne, świetne wzornictwo oraz wysoką odporność na uszkodzenia. Co warto wiedzieć o nowoczesnych meblach technorattanowych? Jak o nie dbać?

Nowoczesne meble ogrodowe z technorattanu

Eleganckie i designerskie meble ogrodowe z technorattanu to niewątpliwa ozdoba każdej przestrzeni wypoczynkowej. Meble takie cenione są za ich trwałość, wygodę. Meble ogrodowe z technorattanu tworzone są z materiałów zabezpieczonych przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. W  praktyce oznacza to, że nie są podatne na korozję, odkształcanie czy utratę koloru pod wpływem promieniowania UV. Stelaże mebli technorattanowych tworzone są z lekkich konstrukcji aluminiowych. Wierzch tworzy plecionka technorattanowa – do złudzenia przypomina ona naturalny rattan. Projektanci mebli technorattanowych oddają w nasze ręce kolekcje z licznymi elementami – dzięki nim bez trudu zaaranżujemy zarówno duże powierzchnie takie jak ogród, ale też przestrzenie mniejsze: balkony czy werandy. 

Jak dbać o meble ogrodowe z technorattanu?

Chcąc, by nasze meble ogrodowe z technorattanu na długo zachowały wspaniały wygląd warto zastanowić się, jak chronić je w okresie jesieni i zimy. Wśród rekomendowanych rozwiązań wymienia się pokrowce ogrodowe wykonane z tkanin poliestrowych. Meble technorattan chronione pokrowcami są zabezpieczone przed osiadaniem kurzu, kondensacją wilgoci na ich powierzchni. Pokrowce odporne są na ścieranie, wnikanie brudu. Niewielki ściągacz pozwala na lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu mebla. 

Comments are closed.

Pin It