Okna panoramiczne są dzisiaj jednymi z najchętniej wybieranych do domów jednorodzinnych. Przyciągają one wzrok, sprawiają, że bryła domu jest oryginalniejsza. Jak takie okna sprawdzają się w praktyce? Czy zapewnią nam one ciepło?

Dlaczego warto postawić na okna panoramiczne?

Nie ma wątpliwości, że okna panoramiczne zwracają uwagę – duże przeszklenia staną się ozdobą fasady domu, a domownikom zapewnią olbrzymią ilość naturalnego światła. Okna panoramiczne to moda, która przywędrowała do Polski ze Skandynawii oraz Niderlandów. W Polsce okna takie wykorzystywane są przede wszystkim w nowoczesnych domach. Duże przeszklenia pozwalają przede wszystkim na wpuszczenie maksymalnej ilości światła do wnętrza. Dzięki temu nie ma potrzeby doświetlania salonu. Decydując się na okna panoramiczne po południowej stronie domu, możemy mieć również pewność, że pozwolą one na dogrzanie pomieszczeń. Okna panoramiczne pozwalają na „otwieranie” przestrzeni i łączenie funkcji. Najlepiej widać to w salonach wychodzących na taras czy ogród, gdzie użytkownicy mogą cieszyć się zielenią wokół domu.

Okna panoramiczne – czy skutecznie chronią przed chłodem?

Wiele osób obawia się, że tak duże przeszklenia w oknach panoramicznych mogą prowadzić do wychładzania wnętrz domu. Nic bardziej mylnego – odpowiednia konstrukcja okien tego typu gwarantuje, że okna będą świetnie izolować przed chłodem i zatrzymywać ciepło wewnątrz. Osoby obawiające się nadmiernego nagrzewania wnętrz uspokajamy – okna panoramiczne bez trudu wyposażyć można w funkcjonalne rolety czy żaluzje. Mogą być one zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Wiele osób decyduje się na rolety, które nie tylko chronią przed nagrzaniem pomieszczenia, ale też stanowią dodatkową barierę przed włamywaczami.

 

 

 

Comments are closed.

Pin It