Ćwierć miliona Polaków. To według statystyk jest liczba przebywających naszych rodaków w Holandii. Blisko 160 tys. jest tutaj oficjalnie zarejestrowanych. Znajdują zatrudnienie w branży ogrodniczej, rolniczej, w fabrykach, centrach dystrybucyjnych czy chłodniach. Najwięcej ich mieszka w Hadze i Rotterdamie. Dlaczego Polacy tak chętnie wybierają ten kraj? To idealne miejsce do pracy tymczasowej, a największą grupą wiekową są młodzi ludzie, czyli pracownicy od 20 do 30 lat. Obok Wielkiej Brytanii i Niemiec, kraj tulipanów jest obecnie trzecim kierunkiem emigracji Polaków. Dowiedz się więcej, co przemawia za tym, aby udać się do pracy w tym kraju.

Gdzie najlepiej szukać pracy? Kogo poszukują pracodawcy?

Oferty pracy w Holandii są bardzo szerokie. Znajdą tam zatrudnienie osoby, które dopiero co wchodzą na rynek pracy. Dotyczy to osób młodych, po szkole, które chcą wyjechać na kilka miesięcy i zarobić sporą ilość pieniędzy w krótkim czasie. Pracodawcy poszukują do prac sezonowych kobiet, mężczyzn, osób młodych, a nawet emerytów. Holandia to kraj otwarty i przyjazny na innych ludzi. Nie ma więc obaw, że ktoś zostanie źle potraktowany. Od 1 lipca 2022 roku stawka minimalnej płacy wynosić będzie 1756 euro. Dodając do tego, że pracodawcy często udostępniają zakwaterowanie, można sporą część gotówki zaoszczędzić. Najlepiej szukać zatrudnienia, np. na stronie https://glospolski.nl/, gdzie codziennie są publikowane nowe oferty pracy. 

Powody wyjazdu za pracą do Holandii – pieniądze to nie wszystko

Co skłania Polaków do wyjazdu za granicę? Oczywiście, większe zarobki mają tutaj kluczowe znaczenie. Jednak większość młodych osób decyduje się na taki krok również z powodu nauki języka. W Holandii społeczeństwo porozumiewa się językiem urzędowym, czyli niderlandzkim. Grono z nich bardzo dobrze mówi po angielsku. Dla młodych osób rok pobytu w obcym kraju to cenna lekcja na całe życie. Ponadto Holandia uważana jest za atrakcyjne miejsce do życia, a niskie bezrobocie powoduje, że Polacy są tam mile widziani. 

 

Comments are closed.

Pin It