Kaletnictwo to dziedzina rzemiosła, w której nałożenie wielu drobiazgów daje sumarycznie duże znaczenie. Mowa tutaj nie tylko o odpowiednim doborze materiału, techniki wykończeniowej czy akcesoriów. Również bardzo ważne są dodatki usprawniające i ochraniające skórę przed niekorzystnymi warunkami środowiska zewnętrznego. Dokładając do tego preparaty wygładzające skórę całość gwarantuje uzyskanie perfekcyjnej powierzchni, na którą zasługuje każdy klient znający się na rzeczy. Przykładem może być guma tragakantowa, która jest zaprojektowana z myślą o wygładzaniu krawędzi skóry. Warto dowiedzieć się o niej nieco więcej!

Guma tragakantowa – czym jest i jak jej używać?

 

Guma tragakantowa to preparat z działu chemii do skóry, który można nabyć w wyspecjalizowanych sklepach kaletniczych. Przykładem jest sklep kaletniczy Craftpoint, w którym znajdują się najbardziej rozmaite chemie do skór wraz z różnorodnymi akcesoriami. Guma tragakantowa należy do jednych z nich. Jej zadaniem jest perfekcyjne wygładzenie powierzchni skóry dzięki czemu gotowe prace są miłe w dotyku. Po prawidłowym zastosowaniu gumy tragakantowej projekty nie tylko cieszą oko, ale również dobrze leżą w dłoniach sprawiając, że aż nie chce się od nich odchodzić.

Miejscem aplikacji gumy tragakantowej najczęściej jest krawędź skóry, na której pracuje kaletnik. To właśnie ona jest najbardziej newralgicznym miejscem całego materiału przez co kaletnik musi bardzo dokładnie ją dopieścić. Guma tragakantowa jest po prostu do tego stworzona. Dzięki swoim właściwościom zapewnia ochronną warstwę dla krawędzi skóry chroniąc ją przed wszelkimi uszkodzeniami, poszarpaniami ale i niekorzystnymi warunkami środowiska. Po odpowiednim nałożeniu gumy tragakantowej krawędź będzie nie tylko gładka, ale również błyszcząca. W wyniku tego zastosowane owego produktu przełoży się nie tylko na wygodę i odporność użytkowanego dzieła, ale również na cały efekt wizualny!

Podsumowanie

 

Guma tragakantowa jest fantastycznym dodatkiem podczas tworzenia kaletniczych prac. Jednak aby wszystkie wcześniej wspomniane efekty miały odzwierciedlenie w rzeczywistości należy stawiać na pewne i sprawdzone marki. Niestety nie jeden kaletnik już nie raz przejechał się na zastosowaniu preparatów do skór niszowych marek. Zniszczyły one efekt całego dzieła – do tak szlachetnego i drogiego materiału jak skóra po prostu trzeba użyć sprawdzonych środków. Przykładem jest światowa marka Fiebing’s produkująca różnorodną chemię do skóry – w tym gumę tragakantową.

Comments are closed.

Pin It