Przydomowy taras to idealne miejsce do relaksu czy wypoczynku – zarówno w gronie rodziny, jak i samotnie, z książką w dłoni. Aby zaprojektować taką przestrzeń nie trzeba wiele – istotne będą odpowiednie meble ogrodowe i dodatki, takie jak donice wysokie. Dzięki meblom i dodatkom stworzymy przestrzeń dopasowaną do naszych potrzeb, która pozwoli nam się skutecznie zregenerować.

Dodatki na taras – donice wysokie!

Szukając pomysłów na aranżację tarasu czy ogrodu zdecydowanie skupiamy się na meblach – projektanci proponują nam dzisiaj szeroki wybór nowoczesnych mebli ogrodowych, wśród których warto wymienić meble technorattanowe, rattanowe, meble nowoczesne i klasyczne, oryginalne elementy takie jak leżanki ogrodowe czy wiszące kokony. Znacznie mniej uwagi przywiązujemy do dodatków, które przecież tworzą całość i uzupełniają przestrzeń. Najprostszym sposobem na urozmaicenie przestrzeni jest wybranie roślin – donice wysokie pozwolą nam na wykorzystanie niewielkich krzewów czy miniaturowych tui. Taki zielony mur pozwoli nam skutecznie odgrodzić się przed spojrzeniami sąsiadów czy przechodniów. Donice wysokie tworzone są z różnorodnych tworzyw – przede wszystkim są to materiały takie jak cement. Takie donice wysokie są nie tylko stabilne, ale również wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne, działanie wilgoci, wnikanie brudu. Donice wysokie są jednymi z najchętniej kupowanych.

Jak wykorzystać donice wysokie na tarasie?

Poza tujami i niewielki i krzaczkami w donicach możemy umieszczać sadzonki roślin kwitnących całe lato – doskonałym przykładem jest tu lawenda, która odpowiednio pielęgnowana zakwitnie dwukrotnie. Chcąc przedłużyć lato warto w okolicach września wymienić lawendę na sadzonki wrzosów, które wspaniale urozmaicą przestrzeń tarasu.

Comments are closed.

Pin It