Kuchnia w bloku z wielkiej płyty może i faktycznie jest mała, ale może być funkcjonalna. Nie ma co narzekać na przestrzeń. Warto dostrzec zalety płynące z takiej kuchni. Chociażby takie, że do posprzątania będzie naprawdę faktycznie mała kuchnia.

Wszystko do wykorzystania

Aby kuchnia w bloku z wielkiej płyty stała się naprawdę funkcjonalnym pomieszczeniem, należy pamiętać o tym, aby móc wykorzystać każdy centymetr, który się tam znajduje. Należy zrezygnować z takich rzeczy, jak wysokie szafki typu cargo, ponieważ mogą one zabierać jakże cenne długości blatu roboczego. Lepiej postawić na coś, co będzie zrównane z blatem roboczym, aby nie tracić nic z miejsca do przygotowywania posiłków. Szafki typu cargo można wykorzystać, np. w rogach, czy też koło zlewu, ale lepiej postawić na ich nieco niższą i praktyczniejszą wersję.

Kuchnia w bloku z wielkiej płyty i praktyczne rozwiązania

Do wyboru są bardzo ciekawe rozwiązania. Jak chociażby maksymalne wykorzystanie szafek wiszących. Nie oznacza to faktu, że trzeba załadować całą kuchnię meblami, od góry do dołu. Należy wybrać taką ilość, która w mniemaniu użytkowników, będzie najbardziej optymalna. Co innego będą potrzebować osoby, które kochają gotować, a co innego miłośnicy szybkiego jedzenia na mieście. W małej kuchni można pomyśleć o tym, aby urządzić mini-jadalnię przy pomocy rozkładanych i składanych mebli. Tak, takie rozwiązania są często wykorzystywane w polskich domach, dlatego należy na nich bazować, jeżeli tylko jest możliwość. 

Comments are closed.

Pin It nowoczesne lampy ogrodowe zestaw mebli na taras Konferenčný stolík na terasu pre naozajstný odpočinok