Zdecydowana większość osób goli się tradycyjnymi metodami jak żyletki, maszynki, depilatory czy wosk. Jednak jest jedna metoda, której nie można zrobić samemu w domu – to depilacja laserowa. Mówi się, że to inwestycja w wygodę i pewność siebie. Jest to spowodowane faktem, że depilacja laserowa po przeprowadzonej pełnej serii zabiegów jest procesem permanentnym. Oznacza to, że już nigdy do końca życia nie trzeba będzie używać różnych golarek, maszynek i spędzać czasu aby idealnie się ogolić.

Działanie krok po kroku

Wszystko rozpoczyna się od wywiadu, który kwalifikuje daną osobę do zabiegu. Jest to spowodowane kwestiami bezpieczeństwa – mimo, że to zabieg bezinwazyjny to trzeba wykluczyć pewne schorzenia, aby nie spowodować sobie krzywdy. W momencie pozytywnego przejścia rozmowy przechodzi się do wyznaczania terminów zabiegów. 

Sprawdź: https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-wroclaw/

Zabiegi wyglądają praktycznie identycznie – to kilka (z reguły do 9) zabiegów, które trwają kilkanaście do kilkudziesięciu minut w zależności od ilości depilowanych partii czy ich wielkości. Niektórzy mówią, że odczuwają lekki dyskomfort w postaci pieczenia jednak w dzisiejszych czasach nawet to się zmniejsza – nowocześniejsze lasery równocześnie chłodzą ograniczając ból. Jednak nagrzanie melaniny(barwnika skóry) jest konieczne. Dzięki temu może dojść do zniszczenia cebulki włosowej – co jest pożądaną sytuacją.

Postepowanie po zabiegu również jest ważne i należy go przestrzegać. Jednym z nich jest konieczność zaprzestania używania sauny, chodzenia na basen i opalania się przez okres dwóch tygodni. Również poleca się wstrzymanie z wszystkimi peelingami i kremami do depilacji aby dodatkowo nie podrażniać skóry. Bowiem depilacja laserem to swego rodzaju podrażnienie, więc ewentualnie w razie bólu można zastosować co najwyżej zasypki łagodzące.

Depilacja laserowa Wrocław

Wrocław to piękne i duże miasto, w którym nie trudno o dostępność salonów do depilacji. Jednak wybór dobrego i zaufanego miejsca może być trudny. Warto kierować się opinią publiczną osób, które już odbyły swoje zabiegi w danym miejscu.

Comments are closed.

Pin It lpo.pl naacotruck.com gesduo.com