Rozpoczęcie roku szkolnego to  stresujący czas, zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica. Jednym z zagadnień, które warto rozważyć podczas przygotowywania dziecka do nowego roku szkolnego jest NNW szkolne. Polisa ubezpieczeniowa dla dziecka pozwoli na zagwarantowanie dziecku odpowiedniej opieki lekarskiej i świadczeń w razie nieszczęśliwego wypadku czy trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Jak działa NNW szkolne?

NNW szkolne to polisa obowiązująca przez cały rok: od 1 września do 31 sierpnia. Nie ma więc znaczenia czy potencjalny wypadek czy nieszczęśliwe zdarzenie będzie miało miejsce w szkole czy podczas rodzinnych wyjazdów na wakacje. Ubezpieczenie pokryje koszty leczenia i rehabilitacji. Ubezpieczenie tego typu nie jest obowiązkowe, jednak coraz większa ilość rodziców i opiekunów decyduje się na to rozwiązanie – NNW szkolne pozwala na lepszą ochronę dziecka oraz gwarantuje możliwość korzystania z szerokiego spektrum pomocy w razie wypadku. Warto wspomnieć, że podczas wycieczek szkolnych NNW jest kupowane dla każdego ucznia w ramach opłaty za wyjazd – to obowiązek opiekunów wyjazdów. 

W jakich przypadkach NNW szkolne jest przydatne? Wszystko zależy od pakietu, który wybierzemy w agencji ubezpieczeniowej. Wśród najchętniej wybieranych znajdziemy pakiety obejmujące nie tylko podstawowy zakres ochrony, ale również pakietu pozwalające na pobranie jednorazowego świadczenia w wyniku pogryzienia, użądlenia czy ukąszenia dziecka. Ubezpieczyciel może również zobligować się do pokrycia kosztów operacji plastycznej dziecka po nieszczęśliwym wypadku. 

NNW szkolne – dodatkowe opcje ochrony i wsparcia

Ubezpieczyciele prześcigają się w rozwijaniu i rozszerzaniu swoich ofert – NNW szkolne może posiadać opcje związane ze zwrotem kosztów poniesionych na korepetycje dla dziecka, niezbędnych w następstwie nieszczęśliwego wypadku. Inną opcją jest zwrot kosztów rehabilitacji, zwrot kosztów wypożyczenia sprzętów rehabilitacyjnych i medycznych. 

Comments are closed.

Pin It ialdent.pl eno.com.pl fgk.com