Odpowiednio izolowany termicznie dom jest nie tylko komfortowy dla jego mieszkańców, ale również oszczędny dla naszych portfeli. Dzisiaj wiele mówi się o domach pasywnych – jeszcze kilka lat temu budowa takiego domu uważana była za ekstrawagancję. Dzisiaj systemy pasywne są chętnie stosowane, jako jedna z lepszych inwestycji na długie lata. Elementem pasywnym w domu czy w mieszkaniu są okna pasywne. Co warto o nich wiedzieć?

Okna pasywne – czy taka stolarka okienna spełni nasze oczekiwania?

Nowoczesne okna pasywne są coraz chętniej wybierane przez klientów w sklepach producentów. Okna pasywne są nie tylko przystępne cenowo, ale również zaskakują doskonałymi parametrami technicznymi. Jaka jest tajemnica tego typu okien?

Klasyczne okna montowane w naszych domach mogą powodować utratę ciepła nawet w 30%! To olbrzymia cyfra, której efektem musi być dogrzewanie mieszkania, a co za tym idzie: ponoszenie wyższych rachunków za ogrzewanie. W przypadku zastosowania okien pasywnych nie musimy martwić się tym problemem – okna pasywne posiadają bardzo niski współczynnik przenikania ciepła. Poprzez ograniczenie straty energii okna wpływają pozytywnie na temperaturę w naszych domach i sprawiają, że możliwy jest do zachowania komfort termiczny. Okna pasywne świetnie sprawdzą się w domach, mieszkaniach, ale również biurach czy budynkach użyteczności publicznej poprawiając komfort mieszkańców czy użytkowników. 

Jak skonstruowane są okna pasywne?

Budowa okien pasywnych polega na zastosowaniu minimum trzech szyb, które pokrywane są powłokami niskoemisyjnymi. Łączenie szyb również nie jest przypadkowe – stosowane są ramki międzyszybowe wykonane ze stali szlachetnej lub też materiałów syntetycznych. Kupując okna pasywne zwracajmy uwagę na to, że dany sprzedawca zapewni nam certyfikat – wtedy będziemy mieli pewność zakupionych produktów!

Comments are closed.

Pin It cejamesstudios.com am-project.org fgk.com