Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej dla posiadaczy samochodów czy motocykli to jedno z obowiązkowych ubezpieczeń w naszym kraju. Podczas każdej kontroli drogowej jest sprawdzane, czy kierowca posiada wykupione ubezpieczenie, a jeśli go nie ma – grożą mu surowe mandaty. Czym jest ubezpieczenie OC i gdzie możemy je wykupić? Czy jego cena jest stała?

Dlaczego posiadacze samochodów muszą mieć ubezpieczenie OC?

Polskie prawo wymaga, aby każdy posiadacz pojazdu mechanicznego – samochodu, motocykla, quada, ciągnika – posiadał aktualne ubezpieczenie OC. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej pozwala nam na pokrycie nierzadko niemałych kosztów szkód, które powstały z naszej winy na drodze. Ubezpieczenie OC kupujemy co roku, starając się zachować jego ciągłość – jazda bez ważnego ubezpieczenia jest niezwykle ryzykowna. Ubezpieczenie OC pokryje naprawę zniszczonego przez nas mienia – w tym wypadku innego samochodu, może też pokryć koszty leczenia potrąconego pieszego.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej kupujemy w biurach ubezpieczeniowych – firmy zaproponują nam różnorodne ceny, wynikające z licznych zmiennych. Cena ubezpieczenia OC wynika przede wszystkim z naszego wieku oraz naszego stażu za kierownicą. Dodatkowo istotny jest również wiek i marka samochodu oraz pojemność silnika. Na wysokość składki OC wpływa też bezkolizyjna jazda w przeszłości oraz suma zniżek, które z roku na rok są dla nas wyższe. 

Jak znaleźć najniższe OC?

Gdzie znaleźć najtańsze OC? Okazuje się, że nie musimy jeździć od biura do biura, aby porównać oferty dla nas przygotowane. Nie wychodząc z domu kupimy ubezpieczenie OC w sieci, oszczędzając nasz czas i pieniądze. Dzięki firmom umożliwiającym zakup OC przez Internet nie musimy martwić się wysokimi cenami OC – wszystko mamy pod ręką, w zasięgu kilku kliknięć myszką. 

Comments are closed.

Pin It