Wśród licznych propozycji aranżacji przestrzeni przydomowej altana na tarasie cieszy się sporym zainteresowaniem. Nowoczesna konstrukcja metalowa pozwoli na zaprojektowanie ciekawej przestrzeni wypoczynkowej i stworzenie miejsca, z którego korzystać będą wszyscy domownicy. Jakie rozwiązania proponują nam dzisiaj producenci? Czy altana na tarasie to dobre rozwiązanie?

Jak skonstruowana jest altana na tarasie?

Altana na tarasie to nic innego jak nowoczesna pergola wykonana z materiałów o podwyższonej odporności na zmienne warunki atmosferyczne. Pergole wznosi się na elementach modułowych – są one wykonane z aluminium malowanego proszkowo. Konstrukcja jest łatwa w montażu, przez co nie musimy obawiać się wielogodzinnej instalacji. Konstrukcja posiada zintegrowaną rynnę, która odprowadzi wodę poza obręb pergoli. Na szczycie konstrukcji znajduje się dach – wśród najchętniej wymienianych modeli wymienia się altany z dachem z aluminiowych lameli, które obracają się wokół własnej osi. Użytkownik sam decyduje o tym, w jakiej pozycji lamele mają się znajdować – może wpuszczać pod pergolę więcej lub mniej słońca. Altana na tarasie może być również całkowicie zadaszona – wystarczy ustawić lamele w odpowiedniej pozycji, a pergola robi się wodoszczelna. 

Altana na tarasie – sposób na piękne popołudnie

Jak sprawić, aby altana na tarasie nabrała uroku? Podstawą są oczywiście meble wypoczynkowe – warto dobrać je do naszych potrzeb. Producenci zaproponują nam meble ogrodowe wypoczynkowe, jak również kawowe. Altana na tarasie może być uzupełniona o rolety boczne lub frontowe, które zwiększą nasza prywatność, ochronią nas przed podmuchami wiatru czy promieniami słońca. Altana może być również uzupełniona o promiennik ciepła, który poprawi komfort podczas przedłużających się wieczorów na świeżym powietrzu. 

Comments are closed.

Pin It